Member Login:

Remember my details [?]

Arup Delegates

Name
 Affiliation
 Aaron Burton
 Amec Foster Wheeler
 Abby Crisostomo
 KLH Sustainability
 Alexa Bruce
 ARUP
 Alison Maydom
 DEFRA
 Alison Murphy
 Sutton & East Surrey Water
 Andy Blackhall
 Welsh Water
 Andy Wilson
 Scottish Water
 Andrew Tucker
 Thames Water
 Angela Wallis
 Environment Agency
 Chris Noakes
 Wessex Water
 Christian Taylor-Hamlin
 BMA
 Delaram Ghasemi
 Imperial
 Doug Clarke
 Severn Trent
 Ana-Maria Millan-Villaneda
 Consumer Council for Water
 Garry Moore
 Propelair
 Helen Chapman
 South East Water
 Hilde Hendrickx
 Unilever
 Jean Spencer
 Anglian Water
 Karen Strandoo
 Energy Savings Trust
 Kemi Adeyeye
 WATEF Lead
 Kevin Reed
 Graf UK
 Laia Candell Gallart 
 South East Water
 Lorraine Sassono
 Unilever
 Luan Deda
 PRP Architects
 Lutz Johnen
 Aquality
 Martin Shouler
 ARUP
 Maxine Stiller
 United Utilities
 Neil Sephton
 First Wessex
 Nic Gilbert
 Affinity Water
 Peter Curtain
 Allerton Communications
 Philip Turton
 Water Demand Bulletin
 Richard Wright
 Unilever
 Rob Lawson
 Artesia
 Rosie Rand
 Thames Water
 Sally Bremner
 Thames Water
 Siraj Tahir
 ARUP
 Stuart Ballinger
 Ricardo AEA
 Suzanne Allery
 Portsmouth Water
 Suzy Armsden
 WATEF Network
 Thomas Andrewartha
 Essex & Suffolk Water

Webinar Delegates

 Name Affiliation 
 Ana Neves
 Universidade Fernando Pessoa
 Anuradha Waidyasekara 
 
 Ben Rice 
 Aqua-logic
 Chris Newton 
 Hydro International
 Clive Warren  University of Queensland, Brisbane, Australia
 Colin Booth
 University of West of England
 Dani Jordan
 Waterwise
 Dave Gough
 Welsh Water
 Dene Marshallay
 Artesia
 Ken Ip
 University of Brighton
Renard Siew  Sime Darby Berhad
Eleni Tracada
 University of Derby
Emilfredo Siervo ARUP
Gareth Mapp
WRC NSF Limited
Geraldine Seguela 
 
Graham Cross  Halstead Rain
Julie Morton
 Wessex Water
Kat Austen
 I Lab
Kate Anderson
 ARUP
Katherine Fuller
 NWL
Laura White
 Waterwise
Louise Hannon
 NUI Galway
Luke Matchan
 Thames Water
Michael Green
 Angela Ruskin University
Mike Murphy
 Yinni Cymru Energy Solutions
Miss Alexandra Sousa  
 Miss Zhizhen Chen  
 David Adio-Moses  University of Lagos
 Victoria Williams
 Environment Agency
 Niall Chambers
 NUI Galway
 Nicholas Hohaia  ARUP
 Peter Makin  Methven UK
 Rick Hartwig
 The Institute of Engineering & Technology
 Steve Brown
 Water Energy Nexus
 Suzanne Dunn
 Yorkshire Water
 Tak Fan Chan
 BV
 William Finnegan
 NUI Galway

|
> Delegate List
> Morning Session
> Suitcase Exhibition
> Afternoon Session